LYST TIL Å STARTE EGEN KROKKET KLUBB??
Nyheter
In English
Turneringer
Bilder
Styre
Dokumenter
Lover
Organisasjoner
Regler
Forum
Linker
Historie
Pressemelding
Nyhetsbrev
Kontakt
Siste nytt:
WCF RANKING PR. 7.11.2017

Medlem av:

World Croquet Federation

Sponsor:
ServeTheWorld

ROAR MICHALSEN NORDISK MESTER!

 



For første gang i historien gikk en nordmann helt til topps i Nordisk Mesterskap.

Årets mesterskap ble som vanlig arrangert på Myhrene Gård ved Holmsbu 6.-7. august. Stedet har nå virkelig etablert seg som den viktigste croquetarenaen i Norden.

24 deltakere fra Norge, Sverige og Latvia som var med for første gang, var med og kjempet om den gjeve nordiske tittelen. Årets turnering var helt klart den sterkeste hittil, med flere av de beste spillerne fra alle tre land. Alle plasser var besatt og besto av tre latviere, åtte svensker og resten nordmenn.

Turneringen åpnet lørdag med gruppespill, 4 grupper av 6 spillere, der de 4 beste fra hver gruppe gikk videre til finalespillet. Etter kraftig regnskyll fredagen før var det forholdsvis tunge baner som møtte deltakerne lørdag morgen, men fantastisk vær og mye vind gjorde sitt for at banene tørket opp ganske fort og man kunne etter hvert se mye godt spill.

Lørdag kveld ble tradisjonen tro den prestisjefulle enhånds-lag-croquet-turneringen avholdt, og en uslåelig duo bestående av Molle Anders Moldin (SWE) og Espen Krogstad (NOR) kunne smykke seg med tittelen nordiske mestere.

Dagen derpå var det klart for finalespillet, hvor det etter hvert ble klart at det skulle handle om to personer som utmerket seg i løpet av søndagen. Roar Michalsen og Jonatan Andersson møttes i finalen, der Roar Michalsen stakk av med seieren etter en forrykende finale med sifrene 7-6, 4-7, 7-4. En meget sterk prestasjon av Roar mot Jonte som er ranket som nr 26 i verden.

Plateturneringen ble vunnet av Thomas C Ericsson, som etter å ha beseiret Zigmars Valentins med sifrene 10-4 i finalen, kunne juble den lange bilturen hjem.

Takk alle sammen for et topp sosialt og konkuransemessig gjevt arrangement, og en spesielt stor takk til Magnus og Mari på Myhrene Gård som alltid stiller opp med flotte baner og fasiliteter.

Her følger alle plasseringer:

1 Roar Michalsen
2 Jonathan Andersson
3 Joi Elebo
4 Eje Elebo
5 Simon Carlsson
6 Borge Bringsværd
7 Anders Moldin
8 Espen Krogstad
9 Thomas Ericsson (plate winner)
10 Zigmars Valentins
11 Birger Stene
12 Steinar Olsen
13 Lasse Holberg
14 Simen Prag
15 Faste Grøt
16 Frank Søbye
17 Stefan Nilsson
18 Roberts Stafeckis
19 Lars-Inge Nilsson
20 John Pedersen
21 Normunds Zelcans
22 Magnus Myhrene
23 Mats Glenne
24 Tom Zakariassen

Alle kamper: (TOTALT 133 GAMES)

1 ANDERSSON Jonathanbeat HOLBERG Lasse 7 3
2 ERICSSON Thomas beat PEDERSEN John 7 1
3 STENE Birger beat ZELCANS Normunds7 4
4 ANDERSSON Jonathanbeat ERICSSONThomas 7 3
5 STENE Birger beat HOLBERG Lasse 7 5
6 PEDERSEN John beat ZELCANS Normunds7 5
7 ANDERSSON Jonathanbeat ZELCANS Normunds7 2
8 STENE Birger beat PEDERSENJohn 7 6
9 ERICSSON Thomas beat HOLBERG Lasse 7 3
10 ANDERSSON Jonathanbeat PEDERSENJohn 7 4
11 HOLBERG Lasse beat ZELCANS Normunds7 5
12 STENE Birger beat ERICSSONThomas 7 4
13 ERICSSON Thomas beat ZELCANS Normunds7 2
14 PEDERSEN John beat HOLBERG Lasse 7 4
15 ANDERSSON Jonathanbeat STENE Birger 7 4
16 CARLSSON Simon beat PRAG Simen 7 1
17 ELEBO Eje beat SØBYE Frank 7 3
18 OLSEN Steinar beat STAFECKISRoberts7 4
19 ELEBO Eje beat CARLSSONSimon 7 5
20 OLSEN Steinar beat PRAG Simen 7 3
21 SØBYE Frank beat STAFECKISRoberts7 6
22 CARLSSON Simon beat STAFECKISRoberts7 4
23 OLSEN Steinar beat SØBYE Frank 7 1
24 ELEBO Eje beat PRAG Simen 7 1
25 CARLSSON Simon beat SØBYE Frank 7 2
26 STAFECKIS Roberts beat PRAG Simen 7 3
27 ELEBO Eje beat OLSEN Steinar 7 5
28 ELEBO Eje beat STAFECKISRoberts7 2
29 PRAG Simen beat SØBYE Frank 7 2
30 CARLSSON Simon beat OLSEN Steinar 7 6
31 ELEBO Joi beat BRINGSVÆRDBorge 7 6
32 ZAKARIASSEN Tom beat NILSSON Stefan 7 5
33 KROGSTAD Espen beat STILEN Nora 7 4
34 ELEBO Joi beat NILSSON Stefan 7 6
35 KROGSTAD Espen beat BRINGSVÆRDBorge 7 5
36 ZAKARIASSEN Tom beat STILEN Nora 7 2
37 ELEBO Joi beat STILEN Nora 7 1
38 KROGSTAD Espen beat ZAKARIASSENTom 7 2
39 BRINGSVÆRD Borge beat NILSSON Stefan 7 2
40 ELEBO Joi beat ZAKARIASSENTom 7 4
41 BRINGSVÆRD Borge beat STILEN Nora 7 4
42 KROGSTAD Espen beat NILSSON Stefan 7 0
43 STILEN Nora beat NILSSON Stefan 7 5
44 BRINGSVÆRD Borge beat ZAKARIASSENTom 7 6
45 ELEBO Joi beat KROGSTADEspen 7 6
46 MYHRENE Magnus beat MOLDIN Anders 7 5
47 GLENNE Mats beat NILSSON Lars-Inge7 5
48 MICHALSEN Roar beat VALENTINSZigmars7 4
49 MOLDIN Anders beat NILSSON Lars-Inge7 5
50 MICHALSEN Roar beat MYHRENE Magnus 7 2
51 GLENNE Mats beat VALENTINSZigmars7 3
52 MOLDIN Anders beat VALENTINSZigmars7 3
53 MICHALSEN Roar beat GLENNE Mats 7 1
54 NILSSON Lars-Ingebeat MYHRENE Magnus 7 6
55 MOLDIN Anders beat GLENNE Mats 7 3
56 MYHRENE Magnus beat VALENTINSZigmars7 5
57 MICHALSEN Roar beat NILSSON Lars-Inge7 1
58 VALENTINS Zigmars beat NILSSON Lars-Inge7 4
59 MYHRENE Magnus beat GLENNE Mats 7 5
60 MICHALSEN Roar beat MOLDIN Anders 7 5
1/8 FINALS
61 ANDERSSON Jonathanbeat ZAKARIASSENTom 7 3
62 ANDERSSON Jonathanbeat ZAKARIASSENTom 7 1
63 ERICSSON Thomas beat KROGSTADEspen 7 6
64 KROGSTAD Espen beat ERICSSONThomas 7 2
65 KROGSTAD Espen beat ERICSSONThomas 7 5
66 BRINGSVÆRD Borge beat STENE Birger 7 4
67 BRINGSVÆRD Borge beat STENE Birger 7 6
68 ELEBO Joi beat PEDERSENJohn 7 3
69 ELEBO Joi beat PEDERSENJohn 7 1
70 ELEBO Eje beat GLENNE Mats 7 1
71 ELEBO Eje beat GLENNE Mats 7 2
72 MOLDIN Anders beat OLSEN Steinar 7 6
73 MOLDIN Anders beat OLSEN Steinar 7 6
74 CARLSSON Simon beat MYHRENE Magnus 7 4
75 CARLSSON Simon beat MYHRENE Magnus 7 5
76 MICHALSEN Roar beat STAFECKISRoberts7 3
77 MICHALSEN Roar beat STAFECKISRoberts7 2
PLATE
78 HOLBERG Lasse beat ZAKARIASSEN Tom 10 6
79 ERICSSONThomas beat NILSSON Stefan 10 9
80 STENE Birger beat ZELCANS Normunds 10 7
81 GRØT Faste beat PEDERSEN John 10 5
82 PRAG Simen beat GLENNE Mats 10 4
83 OLSEN Steinar beat NILSSON Lars-Inge 10 1
84 SØBYE Frank beat MYHRENE Magnus 10 9
85 VALENTINSZigmarsbeat STAFECKIS Roberts 10 7
86 NILSSON Stefan beat ZAKARIASSEN Tom 10 6
87 PEDERSENJohn beat ZELCANS Normunds 10 7
88 NILSSON Lars-Ingebeat GLENNE Mats 10 6
89 STAFECKISRobertsbeat MYHRENE Magnus 10 8
90 NILSSON Stefan beat PEDERSEN John 10 8
91 STAFECKISRobertsbeat NILSSON Lars-Inge 10 6
92 NILSSON Stefan beat STAFECKIS Roberts 10 5
93 NILSSON Lars-Ingebeat PEDERSEN John 7 6
94 ZELCANS Normundsbeat ZAKARIASSEN Tom walk over
95 MYHRENE Magnus beat GLENNE Mats 10 4
96 ZELCANS Normundsbeat MYHRENE Magnus 10 8
97 GLENNE Mats beat ZAKARIASSEN Tom walk over
98 ERICSSONThomas beat HOLBERG Lasse 10 3
99 STENE Birger beat GRØT Faste 10 5
100 OLSEN Steinar beat PRAG Simen 10 8
101 VALENTINSZigmarsbeat SØBYE Frank 10 9
102 ERICSSONThomas beat STENE Birger 10 8
1103 VALENTINSZigmarsbeat OLSEN Steinar 10 8
PLATE FINAL
104 ERICSSONThomas beat VALENTINS Zigmars 10 4
105 STENE Birger beat OLSEN Steinar 10 8
106 HOLBERG Lasse beat GRØT Faste 10 7
107 PRAG Simen beat SØBYE Frank 10 7
108 HOLBERG Lasse beat PRAG Simen 10 6
QUARTER FINALS
109 ANDERSSONJonathanbeat KROGSTAD Espen 7 2
110 ANDERSSONJonathanbeat KROGSTAD Espen 7 2
111 ELEBO Joi beat BRINGSVÆRD Borge 7 4
112 ELEBO Joi beat BRINGSVÆRD Borge 7 5
113 ELEBO Eje beat MOLDIN Anders 7 3
114 MOLDIN Anders beat ELEBO Eje 7 5
115 ELEBO Eje beat MOLDIN Anders 7 4
116 CARLSSONSimon beat MICHALSEN Roar 7 2
117 MICHALSENRoar beat CARLSSON Simon 7 4
118 MICHALSENRoar beat CARLSSON Simon 7 6
5th-8th
119 BRINGSVÆRDBorge beat KROGSTAD Espen 7 5
120 BRINGSVÆRDBorge beat KROGSTAD Espen 7 4
121 CARLSSONSimon beat MOLDIN Anders 10 7
122 CARLSSONSimon beat BRINGSVÆRD Borge 7 3
123 CARLSSONSimon beat BRINGSVÆRD Borge 7 4
124 MOLDIN Anders beat KROGSTAD Espen 10 9
SEMI FIMALS
125 ANDERSSONJonathanbeat ELEBO Joi 7 3
126 ANDERSSONJonathanbeat ELEBO Joi 7 4
127 MICHALSENRoar beat ELEBO Eje 7 2
128 MICHALSENRoar beat ELEBO Eje 7 2
BRONZE FINAL
129 ELEBO Joi beat ELEBO Eje 7 3
130 ELEBO Joi beat ELEBO Eje 7 4
FINAL
131 MICHALSENRoar beat ANDERSSONJonathan 7 6
132 ANDERSSONJONATHANbeat MICHALSEN Roar 7 4
133 MICHALSENRoar beat ANDERSSONJonathan 7 4

Les flere nyheter

2011.08.09


 


|Nyheter |NM |Turneringer |Bilder |Styre |Dokumenter |Organisasjoner |Regler |Forum |Linker |Historie |Pressemeldinger |